Općina Jajce

Poziv na Javnu raspravu mini HE

web grbOpćina Jajce poziva predstavnike institucija/organizacija, mjesnih zajednica sa područja općine Jajce, nevladine organizacije (udruženja/udruge) kao i ostale zainteresovane građane da uzmu aktivno učešće u Javnoj raspravi na temu: Izgradnja malih HE na Vrbasu snage 2,78 MW Bravnice I dva investitora Mukić Komerc d.o.o. i Higracom d.o.o. Sarajevo, Bravnice II  snage 2,64 MW – investitor BH 4 d.o.o. Jajce, Raševik snage 2 MW – investitor Turbina d.o.o. Jajce i mHE Prudi snage 2 MW.  Javna rasprava će se održati u srijedu, 12.10.2016. godine u Velikoj sali Općine Jajce sa početkom  u 11:00 sati.

Naprijed navedeni investitori – privredna društva podnijela su  zahtjev za izdavanje prethodne saglasnosti za dodjelu koncesije za izgradnju malih hidroelektarna na rijeci Vrbas, područja mjesnih zajednica Prudi, Šibenica i Bravnice, općina Jajce.
 
Javna rasprava će se održati prema programu javne rasprave od 28.9. do 17.10.2016. godine. Svoje primjedbe i sugestije građani mogu dostaviti u pismenoj formi, putem pisarnice, Službi privrede/gospodarstva Općine Jajce, sa naznakom „JAVNA RASPRAVA – IZGRADNJA MALE HIDRO-ELEKTARNE NA VRBASU“.
 
Sve druge potrebne informacije možete dobiti u Službi privrede/gospodarstva Općine Jajce svakim radnim danom u vremenu od 07:00 do 15:30 sati.
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Javni pozivi Poziv na Javnu raspravu mini HE