Općina Jajce

Javna rasprava - izgradnja mHE na Vrbasu Bravnice II

web grbOpćina Jajce poziva predstavnike institucija/organizacija, mjesnih zajednica sa područja općine Jajce, nevladine organizacije (udruženja/udruge) kao i ostale zainteresovane građane da uzmu aktivno učešće u Javnoj raspravi na temu: Izgradnja male HE na Vrbasu snage 970 kw,  područje mjesne zajednice Bravnice, općina Jajce.
 
Javna rasprava će se održati dana 12.7.2017.godine, srijeda, u Velikoj sali Općine Jajce sa početkom  u 11:00 sati.
 
Privredno društvo DIVA ENERGIA d.o.o. Jajce je dana 29.06.2017.godine ovom organu podnijelo zahtjev za izdavanje prethodne saglasnosti za dodjelu koncesije za izgradnju male hidroelektarne snage 970 KW na rijeci Vrbas područje mjesne zajednice Bravnice, općina Jajce. Prije nego se Općinsko vijeće izjasni po ovom zahtjevu, obaveza je prethodno provesti javnu raspravu.
 
Javna rasprava će se održati prema programu javne rasprave od 4.7. do 17.7.2017. godine, a svoje primjedbe i sugestije građani mogu dostaviti u pismenoj formi putem pisarnice Službi privrede/gospodarstva Općine Jajce, sa naznakom „JAVNA RASPRAVA – IZGRADNJA MALE HIDRO-ELEKTARNE NA VRBASU – BRAVNICE II “.
 
Sve  druge informacije možete dobiti u Službi privrede/gospodarstva Općine Jajce svakim radnim danom u vremenu od 07:00  do 15:30 sati.
 
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Javna rasprava - izgradnja mHE na Vrbasu Bravnice II