Općina Jajce

Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu steonih junica

web grbOpćina Jajce i Muslim Aid Association Sarajevo nastavljaju zajedničku saradnju i u ovoj godini u oblasti stočarstva. Nakon što je u maju mjesecu potpisan Sporazum o nastavku saradnje u oblasti stočarstva, danas je raspisan JAVNI POZIV za podnošenje zahtjeva za dodjelu steonih junica.

Riječ je o projektu „Smanjenje siromaštva i osiguravanje hrane kroz donaciju steonih junica“. Projekat zajednički sufinansiraju Općina Jajce (40%) i Muslim Aid Association Sarajevo (40%)  uz učešća krajnjeg korisnika u visini 20% cijene visokosteonih junica, a sve  sa ciljem razvoja i unapređenja stočarstva na području općine Jajce. 
 
Projekat ima za cilj ekonomski osnažiti i povećati prihode kroz prodaju mlijeka i mliječnih proizvoda i značajan je jer će doprinjeti povećanju stočnih grla na području općine Jajce, posebno u vremenu kada je važno svako ulaganje u poljoprivredu. 
 
Javni poziv uz prateću dokumentaciju preuzmite ispod teksta.
 
 
 
 
 
 
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Javni pozivi Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu steonih junica