Općina Jajce

Preporuke za sezonu grijanja 2023/2024

grijanje savjetiDolaskom hladnijih dana i nižih temperatura započinje sezona grijanja stambenih i poslovnih objekata što povećava opasnost od požara. Služba civilne zaštite Općina Jajce upozorava građane na poduzimanje preventivnih mjera zaštite od požara,  prvenstveno na  redovno čišćenje dimovodnih kanala  koje se izvodi u svrhu izbjegavanja nastanka požara, ali i trovanja ugljen monoksidom. 
 
U slučaju izbijanja požara, potrebno je da odmah o tome obavijeste:
  • vatrogasce na telefonski broj 123, policiju na telefonski broj 122 ili Kantonalni operativni centar civilne zaštite na telefonski broj 121 
  • susjedne stanare, jer je mogućnost nastanka otrovnog plina ugljen-monoksida izuzetno velika.
 
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Preporuke za sezonu grijanja 2023/2024