Općina Jajce

Vijesti

Stotinu jajačkih osnovaca na ceremoniji otvaranja EYOF-a 2019

EYOF2019U organizaciji Općine Jajce, u nedjelju 10.2.2019. godine,  stotinu učenika jajačkih osnovnih škola prisustvovaće svečanom otvaranju Evropskog omladinskog olimpijskog festivala EYOF 2019. Predvođeni nastavnicima učenici osnovnih škola „Berta Kučera“, „13. rujan“, „Braća Jezerčić“  i „Jajce“ Kruščica prisustvovaće Svečanoj ceremoniji otvaranja festivala koja će se održati na Olimpijskom stadionu „Asim Ferhatović Hase“, Koševo.

Ovo je najznačajniji sportski događaj nakon 14. Zimskih olimpijskih igara održanih u Sarajevu 1984. godine. Na festivalu će učestovati 1600 mladih ljudi iz 46 zemalja Evrope koji će se predstaviti kroz sedam različitih aktivnosti  na nekoliko sportskih borilišta u Sarajevu i Istočnom Sarajevu. 
 
EYOF (European Youth Olympic Festival) predstavlja najveći sportski olimpijski festival za mlade sportiste između 14 i 18 godina. Organizuje se zimski i ljetni festival svake dvije godine. EYOF je u sastavu Evropskog olimpijskog komiteta koji ima ekskluzivna prava na događaj. 
 
Ovo je izvrsna prilika za povezivanje mladih ljudi Evrope, te širenje pozitivnih emocija i stvaranja zajedništva kroz olimpijski duh. Olimpijska baklja mira nakon 35 godina ponovo se vraća u Sarajevo. Ceremonija zatvaranja bit će održana 15.februara, ispred Administrativnog centra grada Istočno Sarajevo. 
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Stotinu jajačkih osnovaca na ceremoniji otvaranja EYOF-a 2019