Općina Jajce

Vijesti

Iz Jajca ispraćeni učesnici 14. Biciklističkog maratona Bihać - Srebrenica

biciklisti20182Jutros su iz Jajca ispraćeni učesnici 14. Biciklističkog maratona Bihać –Srebrenica. Preko 300 biciklista, učesnika maratona, pozdravio je Načelnik Općine Jajce Edin Hozan, odajući zahvalnost svim učesnicima u ovoj humanoj misiji, uz želje za uspješan put i sretan dolazak na konačno odredište.

Na gostoprimstvu u ime učesnika zahvalio se predsjednik Kluba ekstremnih sportova „Limit“ Ermin Lipovača Lipa naglašavajući da i na ovaj način, suosjećajući s patnjom i bolom preživjelih Srebreničana, učesnici biciklističkog maratona odaju počast svim žrtvama genocida u BiH, s naglaskom na Srebrenicu, noseći parolu tokom cijele trase „DA SE NIKAD NE ZABORAVI I NE PONOVI“.
 
Prva etapa u dužini od 180 kilometara vozila se iz Bihaća preko Bosanskog Petrovca, Ključa, Mrkonjić Grada do Jajca gdje su sinoć konačili učesnici ovogodišnjeg biciklističkog maratona koji se vozi trasom dugom 500 kilometara sa konačnim ciljem prisustvovati posljednjem ispraćaju žrtava srebreničkog genocida 11.07.2015. godine.
 
biciklisti20181 biciklisti20183
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Iz Jajca ispraćeni učesnici 14. Biciklističkog maratona Bihać - Srebrenica