Općina Jajce

Vijesti

Bespovratna sredstva kao poticaj zapošljavanja mladih

samozapošljavanje mladih 2018Minule sedmice Općina Jajce potpisala deset Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava namijenjih poticaju zapošljavanja mladih iz Budžeta Općine Jajce ukupne vrijednosti 67.300,00 KM. Ovo je treća godina za redom kako Općina Jajce izdvaja sredstva za ovakvu vrstu poticaja u zapošljavanju mladih.

Amina Mrkonja, Marin Ljubičić, Admin Plivac, Brankica Miketa, Kristina Bagarić, Arnela Ganibegović, Merim Lizalović, Selmir Duranović, Tomislav Brnjak i Marko Bogić i Goran Savalina mladi su ljudi čije su poslovne ideje izabrane kao uspješne na Javnom konkursu za izbor uspješnih kandidata za samozapošljavanje mladih.
 
Proizvodnja gotovih proizvoda od tekstila, Hans Music Production, Eko prevoz fijakerom-kočijom, Iznajmljivanje šatora i opreme, Frizerski salon MAGIC LOOK, Gift shop-oslikavanje slika po raznim predmetima, Fitness studio Pliva, Herba Medica Tea, Sportsko-rekreacijski centar Kinezis i Taxi obrt  poslovne su ideje mladih Jajčana koje će biti realizirane u narednom periodu. Općina Jajce dodijelila je bespovratna sredstva u vidu finansijske pomoći za pokretanje biznisa. Realizacija projekta podrazumjeva period od dvanaest mjeseci.
 
Želja je da ovakvu vrsta poticaja, koji se, u zavisnosti od ideje, kreće do 10.000 KM, narednih godina koristi i veći broj mladih. 
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Bespovratna sredstva kao poticaj zapošljavanja mladih