Općina Jajce

Vijesti

Svečano otvaranje 37. Pozorišnih/Kazališnih igara BiH u nedjelju, 1.7.2018. godine

37. Pozorisne PLAKATNajznačajniji pozorišni kulturni događaj u Bosni i Hercegovini Pozorišne/Kazališne igre BiH, 37-te po redu, počinju 1. jula, a  Ključ grada Jajca ove godine, u devet festivalskih dana, biće u rukama dramaturginje i redateljice Dubravke Zrnčić – Kulenović. Selektor i ovogodišnjih Pozorišnih/Kazališnih igara u Jajcu je dramski pisac, dramaturg, teatrolog, profesor Almir Bašović.

Svečana ceremonija otvaranja Igara biće upriličena u nedjelju, 1.7.2018. godine u 19:30 sati u Domu kulture, a Igre zvanično otvara Narodno pozorište Sarajevo sa predstavom SVE SE NEKAKO PREŽIVI, OSIM SMRTI, Ljubice Ostojić u režiji Dine Mustafića.
 
Organizator Festivala je JU Dom kulture Jajce, a generalni pokrovitelj Općina Jajce. Ovogodišnje 37. Pozorišne/Kazališne igre BiH pratiće i niz drugih kulturnih sadržaja. 
 
 PROGRAM 37. POZORIŠNIH/KAZALIŠNIH IGARA BiH preuzmite OVDJE
 
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Svečano otvaranje 37. Pozorišnih/Kazališnih igara BiH u nedjelju, 1.7.2018. godine