Općina Jajce

Vijesti

Rifat Džanan dobitnik Zlatne značke Civilne zaštite F BiH

CZRifat1Danas je u Sarajevu Svečanom sjednicom i dodjelom priznanja obilježen 1. mart, Međunarodni dan civilne zaštite i Dan civilne zaštite Federacije Bosne i Hercegovine. Na ovoj svečanosti pojedincima i kolektivima, pravnim licima, društvenim i drugim organizacijama i udruženjima uručena su priznanja za posebne zasluge u oblasti zaštite i spašavanja tokom 2016. godine koje dodjeljuje Federalni štab civilne zaštite. Plaketu, Zlatnu značku, Pismenu pohvalu i Pisanu zahvalnicu civilne zaštite dobilo je 56 zaslužnih kolektiva i pojedinaca. Među osam dobitnika Zlatne značke civilne zaštite je i naš sugrađanin vatrogasac Rifat Džanan.
 
Načelnik Općine Jajce Edin Hozan uputio je čestitke Rifatu Džananu na ovom prestižnom i velikom priznanju.
 
Podsjećamo, Plaketa civilne zaštite dodijeljena je Fuadu Babiću (Sarajevo), Rami Begoviću (Jablanica), Idrizu Brkoviću (Sarajevo), Mariu i Aberdani Gentilani (Švicarska), Fevziji Hajdaragiću (Sarajevo), Stanku Sliškoviću (Sarajevo), Mirsadu Teskeredžiću (Sarajevo) te Općinama Centar Sarajevo, Ilidža i Novi Grad Sarajevo.
 
Dobitnici Zlatne značke civilne zaštite: Nura Adilović (Travnik), Muamer Brekalo (Mostar), Rifat Džanan (Jajce), Mustafa Geca (Goražde), Husein Hodžić (Konjic), Ljiljana Pavljašević (Tuzla), Mirnesa Softić i Sulejman Vranac iz Sarajeva. 
 
Pismene pohvale civilne zaštite dobili su sljedeći kolektivi i pojedinci: Senad Agić (Sarajevo), Nadira Ašćerić (Tuzla),Vahid Bećirević (Sarajevo), Hamid Begić (Sarajevo), Mira Boras (Ilidža), Diana Čaćija (Livno), Profesionalna vatrogasna postrojba Čapljina, Sead Fatušić (Tuzla), Ajdin Hadžiabdić (Olovo), Admir Karajčić (Olovo), Mirza Muharemović (Olovo), Adin Pašalić (Olovo), Alija Hrnjić (Tuzla), Fahrudin Kazazić (Sarajevo), Damir Mahmutović (Sarajevo), Danis Memagić (Sarajevo), Ernis Zuko (Sarajevo), Meho Pirušić (Mostar), Služba zaštite i spašavanja iz ruševina pri firmi “Klico trans gradnja” d.o.o., Amir Sejdinović (Lukavac), Vatrogasno društvo “Tarčin”, Vatrogasno društvo “Tomislavgrad” i Lojzo Udovičić (Žepče).
 
Pisane zahvalnice civilne zaštite dobili su: AMK Offroad (Sarajevo), MZ Drežnica kod Mostara, Fakultet sporta i tjelesnog odgoja Univerziteta u Sarajevu, Fakultet za kriminalistiku, kriminologiju i sigurnosne studije Univerziteta u Sarajevu, Muhamed Hamamdžić (Sarajevo), Aida Imamović (Sarajevo), Mehmed Španja (Sarajevo), JP Elektroprivreda BiH, Dino Joldić (Mostar), Mirza Kulo (Tuzla), Kantonalna bolnica “Dr. Safet Mujić” Mostar, Oružane snage BiH - Drugi helikopterski skvadron te Telekom operateri – BH Telecom, HT Eronet i M:Tel.
 
U okviru ove svečanosti upriličena je i prigodna izložba dijela opreme koju timovi Federalne uprave civilne zaštite koriste u akcijama zaštite i spašavanja i operacijama deminiranja.
 
CZRifat3 CZRifat2
 

Live web kamere iz Jajca

cam1cam2

Live kamere rade sa Mozila Firefox-om i Internet Explorerom sa instaliranim VLC plugin-om.

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Vijesti Rifat Džanan dobitnik Zlatne značke Civilne zaštite F BiH