Općina Jajce

Obilježen 25. novembar Dan državnosti BiH

drzava1Jajce, 25.11.2014. godine; Polaganjem cvijeća na Spomen fontanu u centru grada i Svečanom sjednicom Općinskog vijeća Jajce danas je u Jajcu obilježen 25. novembar Dan državnosti Bosne i Hercegovine. Svečano obilježavanje ovog praznika otpočelo je sinoć časom historije/povijesti za učenike osnovnih škola i otvaranjem Izložbe “Jajce u Austrougarskom periodu” autorice Merise Kliko.

Svečanost obilježavanja Dana državnosti nastavljena je svečanim koncertom u Domu kulture uz učešće djece iz Dječijeg vrtića "Bare", učenika osnovnih škola „13. rujan“, „Braća Jezerčić“ i „Berta Kučera“, Srednje strukovne škole Jajce, HKD „Napredak“ i Gradskog duhačkog orkestra/Limene glazbe Jajce. Promocija knjige „Bosanski identitet i suverenitet“ autoraakademika prof.dr. Omera Ibrahimagića uveličala je svečanost obilježavanja ovog značajnog praznika za narode Bosne i Hercegovine. O knjizi više su govorili promotori profesori Rasim Muratović i Amir Duranović.

Danas je ispred Spomen fontane u centru Jajca, uz zvuke Gradskog Duhačkog Orkestra/Limene glazbe Jajce,  u znak sjećanja na sve oslobodioce, položeno cvijeće, nakon čega je uslijedila Svečana sjednica Općinskog vijeća Jajce. Cvijeće su, u ime Općine Jajce, položili Načelnik Edin Hozan i Predsjedavajući Općinskog vijeća, po ovlaštenju OV, Mirko Ljubez.

Intoniranjem državne himne u izvedbi članova Gradskog Duhačkog Orkestra/Limene glazne Jajce otvorena je Svečana sjednica Općinskog vijeća Jajce. Govoreći o značaju ovog praznika za Bosnu i Hercegovinu Predsjedavajući OV, po ovlaštenju, Mirko Ljubez uputio je čestitku svim građanima u povodu obilježavanja Dana državnosti BiH. Čestitku građanima uputio je i Načelnik Općine Jajce Edin Hozan, te predsjednici klubova političkih partija u vijeću.

O značaju 25. novembra - Dana državnosti BiH na Svečanoj sjednici Općinskog vijeća Jajce govorio je akademik prof.dr. Omer Ibrahimagić.

drzava2drzava4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Arhiva vijesti Obilježen 25. novembar Dan državnosti BiH