Općina Jajce

JAVNI POZIV Federalnog ministarstva rada i socijalne politike – Podrška Evropske unije Bosni i Hercegovini u cilju ublažavanja negativnog socio-ekonomskog utjecaja energetske krize

fmrsp javni poziv energija2Federalno ministarstvo rada i socijalne politike objavljuje JAVNI POZIV za dodjelu sredstava s pozicije tekućeg transfera drugim razinama vlasti i fondovima – Podrška Evropske unije Bosni i Hercegovini u cilju ublažavanja negativnog socio-ekonomskog utjecaja energetske krize.

Predmet Javnog poziva je dodjela sredstava s pozicije Tekućeg transfera drugim razinama vlasti i fondovima - Podrška Europske unije Bosni i Hercegovini u cilju ublažavanja negativnog socioekonomskog utjecaja energetske krize u ukupnom iznosu od 64.534.646,00 KM.          
 
Svrha Programa mjera podrške je ublažavanje negativnih posljedica globalne ekonomske krize, koje su izazvale poskupljenja energenata u grijnoj sezoni 2022/2023. godina, te dodatno opteretile kategorije energetski siromašnih domaćinstava/kućanstava na području Federacije Bosne i Hercegovine. Osnovni cilj koji se kroz provedbu Programa mjera podrške želi postići je osiguranje minimuma financijske podrške za najmanje 109.000 korisnika iz kategorije energetski siromašnih domaćinstava/kućanstava.
 
Rok za podnošenje prijava po ovom Javnom pozivu teče od 23.10.2023. godine pa do zaključno s 10.11.2023. godine.
 
JAVNI POZIV I PRIJAVNI OBRAZAC preuzmite na linku OVDJE
 

Kontaktirajte nas

Općina Jajce
Ul. Nikole Šopa
70101 Jajce

  • Centrala: 030/658-011
  • Načelnik: 030/658-013

 

Vi ste ovdje: Početak Aktuelnosti Javni pozivi JAVNI POZIV Federalnog ministarstva rada i socijalne politike – Podrška Evropske unije Bosni i Hercegovini u cilju ublažavanja negativnog socio-ekonomskog utjecaja energetske krize